HİZMETLERİMİZ

 

  • EDİTÖRLÜK

HESTİA KİTAP olarak bir kitabı basıma hazırlarken yaptığımız işler sıralamasında en fazla önem verdiğimiz konu editörlük aşamasıdır.

Hemen her yazarın edebiyat dünyasında sağlam ve kalıcı olabilmesi için iyi bir editörle çalışmaları şarttır.

Eserin yayına hazırlandığı bu süreçte bilinmesi gereken konulardan en önemlilerinden biri şudur ki; kitap kapağı tasarımı ve mizanpaj süreci daha kısa bir süre içerisinde tamamlanırken editörlük çalışması iki hafta kadar, hatta bazen kitabın nasıl yazıldığına bağlı olarak bir aydan daha fazla bir sürede de tamamlanabilir.

Bir okurun en dikkat ettiği şey elinde tuttuğu kitabın en az hata hatta hatasız olarak kendisine ulaştığına dair geri bildirimidir.

HESTİA KİTAP olarak editörlük sürecine alınan her edebi eser yayınlanmadan önce en az iki editör tarafından okunmaktadır. Editörlerimizden biri kitabınızı okurken diğeri de son okumayı gerçekleştirir.

Eserinizin okuruna ulaşmadan önce çıktığı bu yolculukta imla hataları ve anlam bozukları olan bir kitap üretiminin gerçekleşmesi uzun vadede hiçbir yazarı ve okuru memnun etmez. Neticede editörlük çalışması iyi yapılmamış bir kitap yayınlandığında okurlarınızdan kitabınız ile ilgili kötü yorumlar almaya başlamanız kaçınılmazdır. İşte tam da bu nokta da iyi bir editörle çalışmamış olmamın pişmanlığını hissederseniz.

HESTİA KİTAP olarak en titiz olduğumuz konunun neden editörlük olduğu daha net anlaşılmış olacaktır.

 

  • DİZGİ & MİZANPAJ

Pek çok kişinin adını zikrettiği ama aslına bakarsanız pek çok yayıncının dahi tam olarak çözümleyemediği bir terimdir mizanpaj… İç sayfa tasarımı, sayfa tasarımı, mizanpaj gibi farklı kelimelerle de anlatılabilir.

Dizgi/ Mizanpaj hazırlanırken genelde çok farklı programlardan yararlanılmaktadır. Sayfa tasarımını yapan kişinin işine konsantre olabilen, dikkatli ve disiplinli biri olması hataları en aza indirir, kusursuz bir kitap yayınının gerçekleşmesine olanak sağlar.

Eserin yayına hazırlandığı süreçte tecrübeli yayınevlerinin tercih edilmesinin nedenlerinden biri de mizanpaj konusunun doğru bir şekilde gerçekleştirilmesine bağlı bir istekten doğmaktadır.

 

  • KAPAK TASARIMI

Pek çok okur için bir kitabın kapağı göz alıcı olmalıdır. Bir kitap kapağının oluşması ve bütünlük kazanması eserin içeriğinden bahseden ve uyumlu, merak uyandıran, bir şekilde olmalıdır. Eseriniz için yapılacak vurucu bir kapak sizi onlarca hatta yüzlerce yazarla girişilen bu yarışta fazlaca öne taşıyacaktır.

Eser sahibinin paylaştığı tüm bilgiler, uzman grafiker ve tasarımcılarımızın elinde işlenerek ortaya çıkacak olan eser kapağı sizleri bir adım öne taşımaya fazlasıyla yetecektir.

 

  • ESERİNİZİN TESCİL EDİLMESİ

ISBN ve BANDROL Türkiye’de baskısı gerçekleştirilen tüm kitapların yasal bir zemine oturması için gerekli bir ön koşuldur. Söz konusu işlemler gerçekleşmeden basılan her kitap fikri sınai sanık haklar mahkemesinin cezai işlem konusunu masaya taşıyabileceği bir durumu doğurmaktadır.  

Bu noktada HESTİA KİTAP olarak bu işlemleri sizin adınıza tarafımızca yapmakta olup gerek e-devlet sorgulamalarında gerekse eserinizin arka kısmındaki bandrolün kare kodunu okutmanızla bu bilgiye ulaşmanızı sağlamaktayız.

 

  • SATIŞ VE DAĞITIM

Eserin yayına hazırlanması süresi bittiğinde bambaşka bir yolculuk başlamaktadır.

Satış dağıtım…

HESTİA KİTAP olarak Türkiye’nin en büyük dağıtım ağları ile iş birliği yapmaktayız. ile çalışıyoruz.

D&R, İDEFİX, BABİL, KIRIMIZI KEDİ, KİTANTİK, KİTAPKEYFİM, HEPSİBURADA, TRENDYOL, KİDEGA, ENOKUR, BİKİTAPNUL, KARNAVALKİTAP, KİTABİKA, ROMANKES… gibi yüzlerce online kitap satış sitesinde de kitabınız yer alır.

Bununla birlikte Google ve başkaca arama motorlarında adınızı ve kitabınızı aratma yaptığınızda yüzlerce farklı sitede kitabınızın satışta olduğunu göreceksiniz.

HESTİA KİTAP olarak yayınladığımız her eserin tanıtım bülteni yüzlerce kitabevine ulaştırılırken, Türkiye’nin en geniş dağıtım ağı olan firmalarına da ulaştırmaktayız. Bu durum eserinizin çok hızlı bir şekilde bilinir ve okunur olmasını sağlayacaktır.

 

  • REKLAM VE MARKA ÇALIŞMASI

Reklam ve Marka çalışması bir kitabın yayın sürecinden sonra en önemli serüvenidir. Neticede reklam doğru strateji ve planlama ile yapılmadığı takdirde eseriniz hak ettiği değeri görmeyecek ve tarihin tozlu sayfalarında kaybolup gidecektir.

HESTİA KİTAP olarak eserinizin en az 45 gün olmak üzere tüm sosyal medya ağlarımızda paylaşmakla kalmayıp sponsorlu reklam olarak ta okuyucularımızın haberdar edilmesini sağlamaktayız.

Gerektiğinde Blogger ve satış uzmanı ekibimizin desteğini sunarak eserin daha fazla okuyucuya ulaşmasını sağlamaktayız.

Yazara ait web site yapılması, sosyal medya hesaplarının tam profesyonel hale getirilmesi, haber ve röportaj gibi medya faaliyetleri de verdiğimiz hizmetler arasındadır.

Reklam olmadan hiç bir eser okuyucusunu bulmayacağı acı ama gerçektir…

 

  • FUAR VE ORGANİZASYONLAR

HESTİAKİTAP olarak katıldığımız tüm fuar, söyleşi, yazar okuyucu buluşmaları, paneller ve başkaca organizasyonlara yazarlarımızı davet etmekteyiz. Ancak bu davet belli bir algoritma sistemine dayanmaktadır. Neticede eserleri Avrupa’da okuyucu bulan bir yazarı Türkiye’de bir fuara getirmek o yazarı gün sonunda mutsuz edecek ve belki de tek bir kitabını imzalamadan evinde dönecektir. Bu noktada Her eserin en çok gönderim sağlandığı Şehir’e ilgili yazarı göndermek kısa vadede o yazarı mutlu etmekle kalmayıp doğru yerde olduğunu da göstermiş olacaktır.

Whatsapp
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
HESTİA KİTAP
Merhabalar.
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?